Svetovno prvenstvo v razredu optimist na Tajskem se je zaključilo. Zadnji dan organizatorjem ni uspelo izpeljati nobenega plova zaradi premalo vetra in močnih tokov. Po finalnih regatah so naši trije reprezentanti v zlati skupini še občutno izboljšali rezultat in svetovno prvenstvo zaključili z odličnimi končnimi uvrstitvami na 22. mestu Luka Zabukovec, na 25. mestu Daniel Cante in na 34. mestu Martin Fras. V končnih skupnih rezultatih je Alja Petrič osvojila 177. mesto, Gašper Strahovnik pa 197. mesto.

Slovenska reprezentanca za Svetovno prvenstvo v razredu optimist je med 11. in 20. julijem na Tajskem tekmovala med najboljšimi na svetu v, kot pravijo organizatorji, rekordno številčni konkurenci 281 mladih tekmovalcev iz 62 držav. Že prvi dan je naša reprezentanca pokazala vrhunsko jadranje, nekaj pa je bilo tudi smole. V skupnih rezultatih prvega dne sta blestela na 15. mestu Luka Zabukovec, naša najobetavnejša jadralka v razredu optimist Alja Petrič pa na 19. mestu.  Zelo dobro je jadral tudi Martin Fras in se uvrstil na 48. mesto. Nekaj smole je imel naš lanskoletni najboljši jadralec v razredu optimist, Daniel Cante, ki je po prvem dnevu končal na 103. mestu, na 204. mestu pa se je uvrstil Gašper Strahovnik. Po treh dneh jadranja so se zaključile kvalifikacije. V zlato skupino so se uvrstili na 32. mestu Luka Zabukovec, na 56. mestu Daniel Cante in na 61. mestu Martin Fras. Alja Petrič je bila po zaključenih kvalifikacijah na 172. mestu, Gašper Strahovnik pa na 188. mestu. Sledilo je ekipno svetovno prvenstvo, nato pa še finale posamičnega prvenstva, ki se je zaradi premalo vetra in močnih tokov danes zaključilo brez izpeljanih plovov na zadnji dan. Po finalnih regatah so vsi trije reprezentanti v zlati skupini še občutno izboljšali rezultat in svetovno prvenstvo zaključili z odličnimi končnimi uvrstitvami na 22. mestu Luka Zabukovec, na 25. mestu Daniel Cante in na 34. mestu Martin Fras. V končnih skupnih rezultatih je Alja Petrič osvojila 177. mesto, Gašper Strahovnik pa 197. mesto.