Zadnje iz eTrgovine

24.99€

V knjigi Mayday je predstavljen izbor najbolj zanimivih in obenem tragičnih pomorskih nesreč, ki segajo od 2. svetovne vojne pa vse do sedanjosti. Vsem zgodbam v knjigi, ki opisujejo nenavadne pomorske avanture: žalostne, drzne, tragične, smešne ali komaj verjetne, je klic na pomoč - MAYDAY skupni imenovalec.

Iz vsebine:

 • Namesto uvoda
 • 117 dni na pragu smrti
 • Anatomija nekega brodoloma
 • Knjiga, ki ne bo napisana
 • Cena slave
 • Poročilo gospoda Roba Widdringtona, prvega častnika ameriške raziskovalne ladje Roger Rewelle
 • Ledena krsta
 • Panika v Sredozemlju
 • Dvakrat okoli Rta Horn
 • Torpedo - made in Germany
 • Morje z napako
 • Havenly tweens
 • Vihar viharjev - po dogodku posnet tudi film The perfect storm
 • Nori Viking na Antarktiki

Avtor Jože Mušič, mojster fotografije in filmar, jadralec, popotnik, vsestranski športnik in prvi Slovenec, ki je objadral svet. Je avtor in prevajalec številnih fotomonografij in potopisov: Melodije vetra, Zlati valovi, Dolga pot čez oceane ... 

Odlomek (117 dni na pragu smrti):

Dnevi so prešli v tedne, tedni v mesece, borba za preživetje je zahtevala vedno več napora. Napihljivi splav, ki jima je nudil edino zaščito, je razpadal, neprestano je bilo treba izmetavati vodo in črpati zrak. V dveh hudih viharjih sta izgubila streho nad splavom, kompas in nekaj plastenk z vodo; zbolela sta, dobila hude sončne opekline po telesu, zaradi slane vode pa boleče izpuščaje po koži. Podhranjena in dehidrirana sta se komaj še premikala. V štirih mesecih je plulo mimo sedem ladij, ne da bi ju kdo opazil. Bil je 117 dan.

Cena v prednaročilu: 19,99 EUR (do 1.4.2020)

Cena po izidu: 24,99 EUR

Darilo ob naročilu za prvih 30 kupcev – MOLITEV PRED PLOVBO (Joža Horvat).

Jože Mušič: MAYDAY

Zadnji video

Naša ekipa SLO6, Janežič/Podlogar je dosegla 1. mesto skupno v seriji 29er Eurocup 2014 v kateri je bilo 7 regat.

Za končno uvrstitev štejejo 4 najboljše uvrstitve in peta, ki je zadnja regata na jezeru Garda. V finalu Eurocup regat na Gardi je tekmovalo 84 posadk iz 12 držav. Organizator Fraglia Vela Riva je v štirih dneh s skupnimi starti vseh 84 jadrnic izpeljal vseh 14 predvidenih plovov. Zadnje tri dni so začeli že zjutraj, v petek in soboto ob 9h in nedeljo celo start ob 8:30. Popoldanski plovi so bili v vetru od 6 do 13 vozlov, medtem ko so bili dopoldanski v vetru od 7 do 25. Predvsem v soboto in nedeljo zjutraj od 20 do 25 vozlov.

Naša ekipa SLO6 je vodila prva dva dneva, potem pa so po dveh odbitkih vodstvo prevzela Nemca in tudi zmagala to regato. Na drugem mestu naša SLO6 in tretja Danca. Serijo Eurocup 2014 je tako naša ekipa zmagala z uvrstitvami 1., 1., 2., 3. in 5. mestom, druga skupno pa sta končala Nizozemca in tretja Danca.

Komentarji