V videoposnetku tega tedna si lahko ogledate:
- kako gliser uporabimo kot snežne sanke
- ladjo duhov je naplavilo na obalo
- turistični čoln trči v visok val
- ekstremno zibanje križarke
- potapljanje plovila v Disneylandu
Komplet dveh jadralskih erotično-ljubezenskih romanov, ki so odlično darilo za 8. marec-dan žena, Valentinovo ali rojstni dan.
V tokratni akciji: 16,90 + 16,90 = 33,80 - 4 = 29,80 EUR
Ljubezen pod jadri
Ljubezen pod jadri je erotično ljubezenski roman, napisan na 206 straneh, ter ima šivano trdo vezavo. Je eden redkih romanov, ki vsebuje tudi nekaj fotografij.
Erotično-ljubezenski roman Ljubezen pod jadri je druga knjiga, ki jo je napisal Jasmin Čaušević. Zvest navtiki in morju tudi v tem romanu opisuje tisto, kar pozna in ga navdušuje. Poleg plovbe, dogodkov in ljubezni je v to pisanje dodal še eno novost, erotiko. Njemu dovolj poznana in za njega nikakor ne tabu tema, saj je podobne zgodbe že pisal in jih objavljal. Nikoli pa se ni lotil celovite zgodbe, kot je ta. Svet ljubezni in erotike je res bogat in zanimiv, a že od nekdaj gledam in poslušam, kako ljudje s težavo govorijo ali poslušajo o tej temi. Marsikdo v mladih letih je še poln bahavosti, spet drugi pomislimo, da smo z leti spoznali vse čare erotike, na koncu pa spoznamo, da še veliko tega nismo doživeli.
Ljubezen? Zamenjava besede ljubezen z rad imeti je najpogostejša v našem izražanju do nam ljube osebe. V knjigi pa je to tako lepo opisano, da v določenih trenutkih pomislim, da sta samo Vera in Jan doživela ta dar, ki ni dan vsakomur.
V zgodbi bralca najprej prevzame začetek, za katerega pa v teku samega branja spozna, da je to dejanski konec. Ob branju besedila bralca potegne prav tisto, kar je bistvo tega pisanja: velika ljubezen, združena z erotiko, ki pa je tako dobro opisana, da se v določenih trenutkih vprašamo, koliko tega je zares možno doživeti. In ta ljubezen do ženske, ki je tako močna kot veriga, ki se jo je oklepal kot sidro njegove jadrnice, ki se vkoplje v morsko dno in nikoli ne popusti. A vseeno ima zgodba več dejanj in več razpletov. Napetost, ki se dogaja z drugimi osebami, ves ta erotični naboj in ta moški ego. Marsikdo bi si želel takšnega odnosa. Zato verjamem, da obstajajo takšne ljubezni, a so redke. (J. D.)
Nasedla
Nasedla je naslov novega, že drugega jadralsko ljubezenskega romana, ki ga je napisal Jasmin Čaušević. Ta, njegova že peta knjiga, prihaja na trg ravno ob pravem času, ob Valentinovem. Vsebina te ljubezensko erotične zgodbe je za bralca enako dobra, kot je za poznavalca pomembno dobro vino. Bolj knjigo beremo, bolj se prepričamo o njeni vrednosti.
Avtor nam na prijeten, lahek in včasih tudi satiričen način opisuje svobodo seksa, ki s kančkom pornografije pričara vsakemu posamezniku točno tisto, kar si v ozadju želi tudi sam. Spontanost, prikazana v tej knjigi, je pravzaprav samo neka ideja in avtorjev realni prikaz, kako se moramo potruditi, da se stvari uresničijo. Vsebina je lahka, dogajanja v njej so razvejana in potekajo na več dogajalnih prostorih, čeprav je osrednji del ravno jadrnica. Sam opis zgodbe je besedno bogat, zajema krajše časovno obdobje, določeni deli poglavij so z namenom prežeti v daljšem in drugačnem obdobju, ravno z razlogom, da bralca vsebina ponese v razgibanost dogajanj. In kar je danes zelo pomembno pri romanu; branje te pritegne in vleče, dokler ga ne prebereš do konca, saj ima že v osnovi dobro zgodbo.
Jadralski erotični romani - kompletV videoposnetku tega tedna si lahko ogledate:
AKTUALNE INFORMACIJE OD 26.2.2021 do 15.3.2021 NA TEJ POVEZAVI
Hrvaška vlada je podaljšala ukrepe. Pogoji za vstop na hrvaško ostajajo enaki vse do 28.2.2021.
Vstop na hrvaško brez odredbe karantene in opravljanja PCR testa na meji je omogočen državljanom EU/EGP, ki prihajajo iz zelenih držav. Slovenija je na semaforju še vedno na rdečem seznamu.
Vsi potniki, ki ne prihajajo iz zelenih držav morajo pri vstopu v državo predložiti:
negativen PCR test, ki ni star več kot 48 ur od časa odvzema brisa do trenutka prestopa meje ali pa morajo na meji opraviti samoplačniški PCR test in počakati v samoizolaciji, do prispetja negativnega testa. V premeru, da je test pozitiven, morajo ostati 10 dni v samoizolaciji na naslovu, ki ga navedejo ob prehodu meje.
Izjeme, ki jim ni potrebno predočiti negativnega PCR testa oziroma opravljati testa na mejnem prehodu:
V kolikor je od odvzema brisa do prihoda na mejo minilo več kot 48 ur, je na mejnem prehodu obvezno opraviti samoplačniški test.
Hitri testi in serološki testi ne veljajo.
V kolikor boste na meji primorani izvesti PCR test, boste morali ostati v samoizolaciji dokler ne prejmete negativnega rezultata testa. P porejemu ste ga dolžni poslati na elektronski naslov, ki ga boste prejeli ob prehodu meje.
Osebe, ki so prebolele COVID 19 v obdobju zadnjih 3 mesecev ne potrebujejo izvajati PCR testa in se jim ne odredi samoizolacija. Kot dokaz morajo imeti pozitiven rezultat PCR ali antigenskega testa, ki je starejši od 14 dni in mlajši od 3 mesecev ali pa potrdilo zdravnika, da so preboleli Covid-19.
Kje na Hrvaškem lahko opravite testiranje pred povratkom v Slovenijo
Osebo, ki prihaja iz države na rdečem seznamu, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 napoti v karanteno za deset (10) dni.
Oseba pa v karanteno ne bo napotena, če ob prehodu meje predloži negativni izvid testa na prisotnost virusa SARS-CoV-2. Test mora biti opravljen po metodi PCR v državi članici Evropske unije ali državi članici schengenskega območja ali pri organizacijah oziroma pri posameznikih v tretjih državah, ki jih Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo in Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano (NLZOH) prepoznata kot ustrezne in so objavljeni na spletni strani NLZOH, in ne sme biti starejši od 48 ur od odvzema brisa. Test se lahko opravi tudi s hitrim antigenskim testom v državi članici Evropske unije ali schengenskega območja in ne sme biti starejši od 24 ur od odvzema brisa.
Izjeme brez karantene in negativnega testa PCR ali hitrega antigenskega testa (HAGT)
Določene so izjeme, ko oseba ne bo napotena v karanteno in tudi ne potrebuje negativnega testa (PCR ali HAGT). Vstop iz katere koli rdeče države se tako dovoli:
* Osebe iz 13. točke so:
* Izjema za opravljanje nalog v sektorju mednarodnega prevoza velja za voznike s tovornim vozilom. Ko so vozniki brez tovornega vozila in v Sloveniji nimajo prijavljenega začasnega ali stalnega bivališča, lahko uveljavljajo izjemo, ki velja za voznike v mednarodnem prometu (1. točka prvega odstavka 6. člena odloka). Vozniki brez tovornega vozila, ki imajo v Sloveniji prijavljeno začasno ali stalno bivališče, pa te izjeme ne morejo uveljavljati.
* Tranzit pomeni, da mora oseba v 6 urah zapustiti Slovenijo, pri tem pa mora pot opraviti brez nepotrebnega in odvečnega ustavljanja ter zapuščanja tranzitne poti. Potniki lahko na poti opravijo nujna opravila v tranzitu, kot je točenje goriva, postanek za fiziološke potrebe, ne smejo pa tudi prenočevati. Oseba v tranzitu mora imeti s sabo veljavno potovalno listino (tudi vizum ali dovoljenje za prebivanje, ko je to potrebno) ter dokument o namenu in cilju tranzita (od 14. julija naprej morajo dokument o namenu in cilju tranzita predložiti samo nerezidenti EU; za rezidente EU zadostuje veljavna potovalna listina). Osebi, za katero se predvideva, da zaradi ukrepov sosednjih držav ne bo mogla zapustiti ozemlja Slovenije, se vstop v Slovenijo ne dovoli.
* Za osebe iz 11. in 12. točke se upoštevajo potrdila o testiranju oziroma cepljenju, ki so bila izdana v državah članicah EU oziroma schengenskega območja ali pri organizacijah oziroma pri posameznikih v tretjih državah, ki jih Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo in NLZOH prepoznata kot ustrezne in so objavljeni na spletni strani NLZOH. Potrdilo zdravnika iz 11. točke se upošteva, če je bilo izdano v državah članicah EU oziroma schengenskega območja.
Republika Hrvaška je s 26.2.2021 podaljšala veljavnost pogojev za vstop v državo. PO novem veljajo do 15.3.2021.
Državljani iz držav na zeleni listi
Za državljane držav na zeleni listi so pogoji enaki, kot so bili pred pojavom bolezni Covid-19. Njim ni potrebno predložiti nobenega dokazila, ne bo jim potrebno opravljati PCR test niti ne bodo napoteni v karanteno (Slovenija ni na zeleni listi!) Navedene osebe bodo podvržene PCR testu ali napotitvi v karanteno v primeru
Državljani iz držav, ki niso na zeleni listi
Potniki iz držav EU/EGP, ki niso na zeleni listi morajo pri prehodu meje:
Stroške testiranja krije oseba, ki prehaja mejo.
Izjeme, ki jim ni potrebno predočiti negativnega PCR testa oziroma opravljati testa na mejnem prehodu:
Glede izjem smo postavili novinarsko vprašanje na MUP (Ministrstvo za notranje zadeve), ki je poslalo pojasnilo glede izjem in dokumentacije potrebne za prehod meje. Sporočilo je na sliki desno. S klikom na sliko se odpre v novem oknu v večji resoluciji.
Osebe, ki so prebolele Covid-19 so izvzete od opravljanja testa in samoizolacije. Kot dokaz morajo dostaviti pozitiven rezultat PCR, antigenskega testa, ali testa nevtralizacije, ki je narejen v obdobju med 14 dnevi in 3 meseci pred prehodom meje, ali pa zdravniško potrdilo, da so preboleli bolezen.
Pri vstopu na Hrvaško ni razlik med odraslimi osebami in otroci.
Na rdečem seznamu je celotna Hrvaška (velja od 26. februarja 2021).
Osebo, ki prihaja iz Hrvaške, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 napoti v karanteno za deset dni.
Oseba pa v karanteno ne bo napotena, če ob prehodu meje predloži negativni izvid testa na prisotnost virusa SARS-CoV-2. Test mora biti opravljen po metodi PCR v državi članici Evropske unije ali državi članici schengenskega območja ali pri organizacijah oziroma pri posameznikih v tretjih državah, ki jih Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo in Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano (NLZOH) prepoznata kot ustrezne in so objavljeni na spletni strani NLZOH, in ne sme biti starejši od 48 ur od odvzema brisa. Test se lahko opravi tudi s hitrim antigenskim testom v državi članici Evropske unije ali schengenskega območja in ne sme biti starejši od 24 ur od odvzema brisa.
Določene so izjeme, ko oseba ne bo napotena v karanteno in tudi ne potrebuje negativnega testa (PCR ali HAGT). Vstop iz katere koli rdeče države se tako dovoli:
* Izjema za opravljanje nalog v sektorju mednarodnega prevoza velja za voznike s tovornim vozilom. Ko so vozniki brez tovornega vozila in v Sloveniji nimajo prijavljenega začasnega ali stalnega bivališča, lahko uveljavljajo izjemo, ki velja za voznike v mednarodnem prometu (1. točka prvega odstavka 6. člena odloka). Vozniki brez tovornega vozila, ki imajo v Sloveniji prijavljeno začasno ali stalno bivališče, pa te izjeme ne morejo uveljavljati.
* Tranzit pomeni, da mora oseba v 6 urah zapustiti Slovenijo, pri tem pa mora pot opraviti brez nepotrebnega in odvečnega ustavljanja ter zapuščanja tranzitne poti. Potniki lahko na poti opravijo nujna opravila v tranzitu, kot je točenje goriva, postanek za fiziološke potrebe, ne smejo pa tudi prenočevati. Oseba v tranzitu mora imeti s sabo veljavno potovalno listino (tudi vizum ali dovoljenje za prebivanje, ko je to potrebno) ter dokument o namenu in cilju tranzita (od 14. julija naprej morajo dokument o namenu in cilju tranzita predložiti samo nerezidenti EU; za rezidente EU zadostuje veljavna potovalna listina). Osebi, za katero se predvideva, da zaradi ukrepov sosednjih držav ne bo mogla zapustiti ozemlja Slovenije, se vstop v Slovenijo ne dovoli.
* Za osebe iz 11. in 12. točke se upoštevajo dokazila o testiranju oziroma cepljenju, ki so bila izdana v državah članicah EU oziroma schengenskega območja ali pri organizacijah oziroma pri posameznikih v tretjih državah, ki jih Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo in NLZOH prepoznata kot ustrezne in so objavljeni na spletni strani NLZOH. Potrdilo zdravnika iz 11. točke se upošteva, če je bilo izdano v državah članicah EU oziroma schengenskega območja.
* Osebe iz 13. točke so:
Osebe, ki so jim mednarodne organizacije izdale laissez-passer potovalni dokument, in z vabilom ali potrdilom, ki ga izda državni organ Republike Slovenije, ter izkažejo službeni namen svojega obiska v Sloveniji, se obravnavajo enako kakor imetniki diplomatskih potnih listov.