Na zadnji dan finalnih plovov evropskega prvenstva v razredu 470 v italijanski Formiji so v šibkem vetru lahko odjadrali le en plov.

Tina Mrak in Veronika Macarol sta ga zaključili na zelo dobrem četrtem mestu, kar ju je v skupni razvrstitvi, ob enem odštetem rezultatu, uvrstilo na skupno 11. mesto v konkurenci 41 ekip. To žal ni bilo dovolj za nastop v regati za medalje, v kateri je nastopilo najboljših osem posadk.

Tina Mrak in Veronika Macarol: "Danes sva zelo dobro odjadrali zadnjo regato, ki je bila res težka, vendar nama je vseeno zmanjkalo za uvrstitev v top 8. Sva razočarani."

Andraž Gulič in Mitja Nevečny, sta zadnji jadralni dan v cilj prijadrala kot 20. v skupini, ter tako svoj nastop zaključujeta na 42. mestu v absolutni razvrstitvi v konkurenci 69 jadralcev.

V ženski konkurenci sta si prvo mesto prijadrala  Camille LECOINTRE in Mathilde GERON iz Francije, med moškimi pa sta prvo mesto zasedla Avstralca  Mat BELCHER in Will  RYAN.