Španska jadrnica MAPFRE je prva priplula v avstralski Melbourne. Za plovbo dolgo 6500 nmi  preko Južnega oceana so potrebovali 14 dni 04 ure 7 minut in 21 sekund.

Ekipa MAPFRE, ki si je v zadnjih 3 dneh priplula približno 100 nmi prednosti, je uspešno prečkala ciljno črto v Melbournu ob 16.15 uri. Za ekipo je to že druga zaporedna etapna zmaga in njihova prednost v skupni razvrstitvi letošnje Volvo Ocean Race se bo še povečala. Tretja etapa, ki se je odvijala na Južnem oceanu bo prinesla dvojne točke in s tem bo prednost pred ekipo Vestas, ki je zmagala prvo etapo, še večja.

Ne trenutni drugi poziciji pluje ekipa Dongfeng. Plujejo nekoliko oslabljeni, saj se jim je v zadnjih miljah poškodovala kobilica oziroma hidravlični sistem, ki premika kobilico. Trenutno imajo še 30 nmi prednosti pred ekipo Vestas, ki pluje na tretjem mestu. Dokler ne prečkajo ciljne črte, ne bomo vedeli, katera ekipa bo zasedla drugo in katera tretje mesto. Ekipa Brunel ta trenutek zaostaja 50 nmi, ostale pa več 100 nmi.

Najmočnejša točka naše ekipe so ljudje. Vsi so odlični. Vedno delajo in dajo vse od sebe. Etapa je bila izjemno naporna in veseli smo, da je vse potekalo tako kot mora. Sedaj imamo nekaj dni za počitek in priprave na naslednjo etapo.", je povedal Xabi Fernandez, skipper zmagovalne ekipe MAPFRE, po prihodu v cilj.

Ob 21:52:11 (UTC) je v cilj priplula tretja ekipa Vestas, uro in pol za njo pa še ekipa Brunel. Trenutno plujejo še tri ekipe Sun Hung Kai/Scallywag ima do cilja še 193 nmi, Turn the tide on Plastic, ki so včeraj doživeli Chinese Gybe (videoposnetek manevra na tej povezavi), imajo dodatnih 12,5 nmi, na zadnjem mestu pa pluje ekipa AkzoNobel, ki mora do cilja prepluti še 441 nmi in jo bomo v cilju videli šele jutri.

"Etapa je bila izjemno naporna. Smo zelo veseli, da smo se uvrstili na zmagovalne stopnica. Odlično je, da smo v cilj pripluli za božič in da bomo stopili na kopno. Bilo je težko a vsi smo dobro. Srečni smo da smo pripluli v enem kosu.", je povedal Mark Towill, direktor ekipe Vestas in ko-skipper.

Ekipa Brunel se je uvrstila na četrto mesto. Na etapi so zabeležili najboljši 24 urni rezultat. V enem dnevu so prepluli 538,1 nmi. Povprečna hitrost plovbe je znašala 22.4 vozla. Rezultat so dosegli prav včeraj.

Skipper Bouwe Bekking je v cilju dejal:  "Etapa je bila težka. Ves čas smo vedeli, da bo. Vetrovi in jadranje je bilo odlično. Nismo imeli večjih težav. Naslednjo, četrto etapo lahko začnemo čez 10 minut. Zadnji dan smo res pluli odlično a žal ni bilo dovolj, da bi ujeli in prehiteli ekipo Vestas. Nismo se predali do zadnjega trenutka, saj vemo, da se lahko zgodijo prav neverjetne stvari..."