V Turčiji se je danes zaključilo evropsko prvenstvu v kajtanju, ki je potekalo med 23. in 28. junijem v kategoriji formula kite racing in foil racing.

Slovenske barve na prvenstvu je zastopal Toni Vodišek, ki je v kategoriji formula kite racing končal na skupnem 12. mestu, v mladinski kategoriji (do 18 let) pa postal evropski podprvak, kjer ga je premagal samo Hrvat Martin Dolenc. Naslov evropskega prvaka v članski konkurenci je osvojil Britanec Oliver Bridge, drugi je bil Nemec Florian Gruber, tretji pa Španec Alejandro Climent Hernandez. V kategoriji kite foil racing pa je Koprčan končal na skupnem četrtem mestu.

Toni Vodišek po zaključku prvenstva z zadovoljstvom gleda naprej: »Zadovoljen sem z rezultatom. Sedaj je na vrsti svetovno prvenstvo v Italiji, kjer si želim zmagati v mladinski kategoriji do 18 le, v formula kite racing in foil racing.”

Vir: JZS, foto: osebni arhiv