V soboto se je zaključilo tudi mladinsko svetovno prvenstvo v jadranju na deski v kategoriji slalom,ki je od 29. junija potekalo v italijanskem mestu Reggio Calabria.

Prvenstva so se udeležili tudi štirje slovenski predstavniki, v kategoriji do 20 let sta se pomerila Jan Kosmina in Jani Lovrič, ki se s tem prvenstvom poslavljata od mladinske konkurence, v kategoriji do 17 let pa sta nastopila Liam Orel in Luka Martin Ličan. Organizatorjem je nekoliko ponagajalo vreme, tako da so jadralci dva dni ostali na kopnem. Včeraj so tekmovalci končali v torek začete eliminacije in nato izpeljali še ene, danes je bilo ponovno dovolj vetra, ki je pihal s hitrostjo 12 do 20 vozlov, tako da so zaključili še dve eliminaciji, skupaj štiri, ki so z enim odbitkom zadostovale za končni rezultat.

Najvišje uvrščeni Slovenec na mladinskem svetovnem prvenstvu je Liam Orel, ki je presenetil v konkurenci 30 tekmovalcev v kategoriji do 17 let, in na njegovi četrti regati v jadranju na deski osvojil odlično četrto mesto. V Slovenijo se vrača zadovoljen: »V ta rezultat sem vložil veliko časa in dela, trener Jordy Vonk, ki je bil z mano med prvenstvom pa je tudi dobro opravil svojo nalogo.« Luka Martin Ličan v isti starostni kategoriji je na svojem prvem svetovnem prvenstvu osvojil 20. mesto in po koncu prvenstva povzel svoje vtise: »Glede na vetrovne razmere sem kar zadovoljen. Zaradi šibkega vetra sem moral večino plovov jadrati z izposojenim jadrom, ki ga nisem dobro občutil pod rokami. Sem se pa z dvema plovoma v polfinalu z 14. in 16. mestom približal najboljšim. Moj čas še prihaja.«

V kategoriji do 20 let je Jan Kosmina branil bron z lanskega mladinskega svetovnega prvenstva v Španiji. Na njegovem zadnjem nastopu mladinski kategoriji se vse ni izšlo po pričakovanjih, na koncu je osvojil peto mesto v konkurenci 23 tekmovalcev. »Tokrat ni šlo tako kot sem si zamislil. Prvenstva nisem dobro začel, poznalo se je, da sem imel zaradi mature manj časa za trening. Vendar sem skozi teden postajal boljši in na koncu končal na petem mestu. Zdaj grem na Hrvaško trenirat za regato  članskega svetovnega pokala, ki bo konec avgusta v Turčiji. Dal bom vse od sebe in bomo videli kako naprej,« je Koprčan povedal po koncu današnjega dne. Jani Lovrič je zadovoljen s končnim 12. mestom povedal: »Dvanajsto mesto je zame odličen rezultat. Konkurenca na prvenstvu je bila močna, nekaj tekmecev niza vrhunske rezultate tudi v članskem pokalu. To je bilo zadnje prvenstvo v mladinski konkurenci, zdaj se bom posvetil treningom, tako v telovadnici kot na morju in se udeležil čim več regat hrvaškega in evropskega pokala, v naslednjem letu pa računam tudi na kakšno regato članskega svetovnega pokala.«