V Rabcu na Hrvaškem je minuli vikend v organizaciji JK Kvarner Rabac potekalo odprto državno prvenstvo Hrvaške za kadete (U16) za razrede optimist, laser 4.7, 420 in Techno 293, ki se ga je udeležilo več kot 230 mladih jadralk in jadralcev iz Italije, Avstrije, Madžarske, Turčije, Srbije, Slovenije in Hrvaške.

V štirih dneh so jadralci odjadrali štiri plove v močnem jugu in burji. V razredu optimist, kjer je nastopilo šest slovenskih predstavnikov, je v konkurenci 170 jadralcev Martin Fras (JK Izola) osvojil odlično tretje mesto v absolutni razvrstitvi in prvo mesto v kategoriji do 12. let. Daniel Cante (JK Izola) je regato končal na sedmem mestu in kot drugi v kategoriji do 12 let, Katarina Sedmak (JK Izola) je osvojila skupno 11. mesto in četrto mesto med kadetinjami, Elisa Sedmak (JK Izola) je končala na 126. mestu, Toni Benčič (JK Pirat) na 163. in Marina Vrščaj (WSC Črnomelj) na 167. mestu.

Vir: JZS.si