V Maleziji se je zgodaj zjutraj po našem času z zadnjimi plovi zaključilo ISAF mladinsko prvenstvo v jadranju.

Slovenska predstavnika Peter Lin Janežič in Anže Podlogar sta bila že po včerajšnjem predzadnjem dnevu v odličnem izhodišču, danes pa se z odličnim jadranjem povzpela še stopničko više, premagala včeraj vodilna Novozelandca, se povzpela na prvo mesto in osvojila naslov mladinskih svetovnih prvakov razreda 29er. Po vrnitvi na kopno sta se veselila zmage: “Zaslužena zmaga in za konec jadranja v razredu 29er tako poplačan ves trud.” Drugo mesto sta osvojila Novozelandca Jackson Keon in Nick Egnot Johnson, na tretjem mestu pa sta končala Norvežana Tomas in Mads Mathisen.

V razredu RS:X Toni Vrščaj dosegel končno 23. mesto. Naslov mladinskega svetovnega prvaka je osvojil Francoz Titouan Le Bosq, drugo mesto je osvojil Argentinec Francisco Saubidet Birkner, tretje pa Brazilec Brenno Francioli. V razredu laser radial je Taš Kolman prvenstvo končal na 57. mestu. Naslov mladinskega svetovnega prvaka je osvojil Avstralec Alistair Young, drugo mesto je propadlo še enemu Avstralcu Georgu Gautreyu, tretje mesto pa je osvojil Britanec Daniel Whiteley.

Vir: JZS.si, Foto: Luka Bartulovic