V Weifangu na Kitajskem je med 9. in 15. septembrom potekalo svetovno prvenstvo v kajtanju v razredu formula kite. Ob današnjem zaključku prvenstva se veselimo še enega uspeha slovenskega jadranja, saj je mladi Koprčan Toni Vodišek z današnjimi regatami za medalje prvenstvo zaključil z naslovom svetovnega prvaka v kategoriji do 18 let, ter z osmim mestom v absolutni razvrstitvi in četrtim mestom v kategoriji do 21 let. Toni Vodišek je tako naslovu evropskega prvaka do 18 let, ki ga je maja letos osvojil v italijanskem Cagliariju, dodal še laskavi naslov svetovnega prvaka do 18 let. V članski konkurenci se je naslova svetovnega prvaka veselil Francoz, ki tekmuje pod indonezijsko zastavo, Maxime Nocher, drugo mesto je osvojil Britanec Oliver Bridge, tretje mesto pa je osvojil Francoz Axel Matella.