Na zadnji dan finalnih plovov in za vse tiste jadralce, ki se niso uvrstili med najboljših deset, tudi na zadnji regatni dan, je jadralce prebudil dež in na nekaterih regatnih poljih veter v sunkih do 20 vozlov, na drugih, recimo na polju finnov, pa vetra danes ni bilo, ali pa je bil močno spremenljiv, zato so zaman čakali na uspešno izpeljavo vsaj enega plova. V veljavi ostajajo rezultati od včeraj, Vasilij Žbogar odhaja v jutrišnjo regato za medalje z osmega mesta, Gašper Vinčec pa je svoj nastop na Palmi zaključil na skupnem 29. mestu.

Dekleta in fantje v 470 so odjadrali tri plove. Tina Mrak in Veronika Macarol sta končali na dveh devetih mestih in enem 15. ter jutri napadata s sedmega mesta. Tina Mrak in Veronika Macarol: »Zjutraj smo odšli na morje po dežju in SZ vetru s sunki do 18 vozlov. Na programu smo imeli tri regate. Veter je obračal, spreminjal jakost in na koncu smo prišli na obalo v lepem, sončnem vremenu, zapihal je termični veter. V cilju sva bili kot 9., 9. in 15. V jutrišnjo regato za medalje sva se uvrstili s 7. mesta in imava možnosti rezultat še nekoliko popraviti.« Domen Vasič Stepančič in Jakob Božič sta se uvrstila na 31., 24. in 34. mesto in svoj nastop na Palmi zaključujeta na skupnem 59. mestu od 78 ekip.

Naš edini laserist Žan Luka Zelko danes v prvem plovu ni nastopil, potem pa končal na 19. in 14. mestu ter se vrača domov na skupnem 74. mestu. Žan Luka Zelko: »2x vodim, prvič končam 20., drugič pa 14.. Sam sebe sem presenetil s pametnimi in prav tako neumnimi odločitvami. Svetovnega pokala je konec, končal sem na 74. mestu od 144 tekmovalcev. Lahko bi bilo dosti boljše, ampak sem zadovoljen s svojim napredkom. Odhajam v Marsaille, kjer me čaka evropski pokal.«

Jutri bomo v regati za odličja navijali za Tino Mrak in Veroniko Macarol ter Vasilija Žbogarja.

7. Tina Mrak in Veronika Macarol, 470: 4, 21, 19, 8, 11, 14, 9., 9., 15
59. Domen Vasič Stepančič in Jakob Božič, 470: 15, 7, 34, 20, 27, 5, 25, 31, 24, 34
8. Vasilij Žbogar, finn: 5, 7, 5, 10, 4, 14, 4, danes nič
29. Gašper Vinčec, finn: 11, 9, 25, 27, 11, 29, 14, danes nič

74. Žan Luka Zelko, laser standard: 30, 19, 18, 35, 9, 13, 19, 12, DNC, 19, 14