V Las Palmasu na Kanarskih otokih se je v nedeljo končala Karnevalska regata, na kateri so se pomerili tudi trije slovenski predstavniki.

Jadralke in jadralci so se po zimskih pripravah med 11. in 14. februarjem pomerili na regatnem polju in preizkusili prizorišče evropskega prvenstva razreda laser in laser radial, kjer se bodo že konec meseca potegovali za naslove evropskih prvakov.

V težkih pogojih, vetru, ki je pihal s hitrostjo od 15 do 18 vozlov, in velikih valovih so se jadralke in jadralci pomerili v osmih plovih. V razredu laser je slavil Nemec Philip Buhl, drugo mesto je osvojil Jesper Stalheim, tretji pa je bil Britanec Nick Thompson. Žan Luka Zelko je regato končal na 19. mestu, Nik Pletikos pa je osvojil 44. mesto. V razredu laser radial pa sta prvo in drugo mesto osvojila sestra in brat z Nizozemske, Marit in Roelof Bouwmeester, na tretjem mestu je končal Poljak Marcin Rudawski, Kim Pletikos pa je osvojila 53. mesto.

Vir: JZS.si