Ta konec tedna je Klub jadralcev na deski BUM Koper ob podpori Mestne občine Koper v Centru vodnih športov v Žusterni organiziral državno prvenstvo v jadranju na deski za razrede Formula Windsurfing, D2 in Foil – slednji je od letos uvrščen tudi v uradni program na olimpijskih igrah leta 2024 v Parizu.

Tekmovanja se je udeležilo 45 jadralcev na deski iz desetih jadralnih klubov, med njimi pa so bili najuspešnejši tekmovalci domačega kluba KJD BUM Koper, saj so kar trije njihovi predstavniki osvojili naslove državnih prvakov: Simon Sedmak je bil najhitrejši v razredu Formula Windsurfing, Jan Kosmina v razredu Foil med moškimi in Lina Eržen v kategoriji Foil med ženskami. Naslov državnega prvaka v razredu D2 je osvojil Janko Pristušek iz Športnega društva ZOO Station Velenje. Regatni odbor se je odlično izkazal in dobro izkoristil vetrovne pogoje, tako da so jadralci uspešno odpeljali kar 21 plovov.