Tina Mrak - Veronika Macarol - Tomaž Čopi

Odprto evropsko prvenstvo v razredu 470 se je z današnjim dnem končalo za našo najboljšo žensko posadko olimpijskega dvoseda, saj se nista uspeli uvrstiti v jutrišnjo regato za medalje za najboljših deset. Zadnja dva kvalifikacijska plova sta Tina Mrak in Veronika Macarol danes odjadrali na 15. in 18. mestu ter se s skupno 100 točkami uvrstili na 11. mesto v evropski konkurenci in na 13. mesto skupno.

Na tem zadnjem preizkusu pred olimpijskim nastopom je regata privabila skoraj vse olimpijske posadke, manjkale so pravzaprav le posadke iz Azije, ki niso smele potovati, tako da je bila konkurenca na visokem nivoju. Pred jutrišnjo regato za medalje je vodstvo prevzela francoska posadka s Camille Lecointre in Aloïse Retornaz, ki sta na drugo mesto izrinili doslej vodilni Španki Silvio Mas Depares in Patricio Cantero Reina. Posebnost tega prvenstva pa je tudi to, da so prvič poleg moške in ženske konkurence nastopile še mešane posadke, ki so trenutno predvidene za nastop olimpijskih igrah v Parizu 2024.