Svit Dujmovič Šterpin in Maj Petrič

Jutri se s prvimi plovi v Lipnu na Češkem začenja mladinsko evropsko prvenstvo za 49er FX, ki se ga udeležuje tudi ena slovenska posadka, Svit Dujmovič Šterpin in Maj Petrič. Prijavljenih je 17 posadk iz devetih držav, jadrali pa bodo od četrtka do nedelje, ko so predvideni še zadnji plovi.

Našo ekipo spremlja trener in vodja odprave Sandi Dekleva, ki je o cilju nastopa povedal: “Cilj odprave se je seznaniti z mladinsko konkurenco razreda 49er FX v Evropi, odjadrati prvenstvo s čim manj napakami, saj bo poudarek predvsem na taktičnem jadranju, in osvojiti mesto, ki prinaša kategorizacijo OKS.”

Naša ekipa je na prizorišče odšla že nekaj dni prej, da bi se lahko seznanila s tamkajšnjimi pogoji. Sandi Dekleva: “Pogoji na jezeru Lipno so specifični. Pričakujemo nestanovitne vetrove, zato je pomembno, da se z njimi srečamo že pred prvenstvom in poskusimo razvozlati čim več ugank. Trenirali smo skupaj s sparingi iz Nemčije in Madžarske in s tem priprravili še zadnje potrebno za nastop.”

49er FX je sicer ženski olimpijski razred, a na njem v mladinski kategoriji jadrajo moške, ženske in mešane posadke.