Letos je bilo državno prvenstvo ORC prvič razdeljeno na dva dela. Prvi del je potekal 20. in 21. junija v Portorožu v okviru regate Skipper cup v organizaciji JK Pocodebon, zaključni del pa zadnji konec tedna avgusta v Izoli kot Pokal VAL Navtike v organizaciji ŠD GoSailing.

V prvem delu prvenstva je bilo razpisanih šest tehničnih plovov, v zaključnem delu pa trije tehnični in en navigacijski plov. V junijskem delu prvenstva v Portorožu je organizator v pretežno rahlih vetrovih izpeljal pet plovov. V bistveno bolj vetrovnem avgustovskem nadaljevanju v Izoli so bili v soboto odjadrani trije tehnični plovi, navigacijski, predviden za nedeljo, pa je bil zaradi nevihtnega vremena najprej preložen na popoldne in nato odpovedan.

Osem od predvidenih desetih plovov je bilo torej uspešno končanih, za končni rezultat pa je štelo sedem najboljših. Taia 2 & White Goose z Goranom Djordjevičem je obranila lanski naziv državnih prvakov. Precej tesno ji je sledila One more time z Željkom Perovičem, nato pa je boj za zmago izgubila s sedmim mestom v sedmem plovu, ko je imela že diskvalifikacijo zaradi prehitrega starta v prvem plovu. Le točko več od One more time je zbrala posadka jadrnice Generali s Samom Žvanom. Oba bi lahko krepko premešala rezultate, če bi bila izvedena še navigacijska regata, saj bi v tem primeru jadrnice lahko odbile dva najslabša rezultata (One more time sedmo mesto in Generali šesto iz petega plova).

Vreme je na koncu odločilo in prvenstvo je bilo končano z osmimi plovi in enim odbitkom. Prvenstva se je udeležilo 17 jadrnic, ki so bile razdeljene v tri razrede po GPH.

Zmagovalci po razredih:

• razred A: Taia 2 & White Goose, Arya 415, krmar: Goran Djordjevič
  • razred B: Joy, J-99, krmar: Vladimir Borštner
  • Razred C: Palada, Elan Express, krmar: Emil Jerkovič

Rezultati:

Mesto Št. jadra Ime  Tip Krmar Klub Razred Točke skupaj
1 SLO 4150 Taia 2 & White Goose ARYA 415 MOD. Goran Djordjevic JK Loka Timing ORC A 17.00
2 CRO 2777 One More Time More 40 Zeljko Perovic Aurora JK ORC A 21.00
3 SLO 878 Generali - Assilina III TP52 - ONE OFF Samo Zvan JD Mariborcanka ORC A 22.00