Lina Eržen, U19 iQFOiL

Po dolgem čakanju na veter so pozno popoldne v španskem Cádizu na mladinskem svetovnem prvenstvu za iQFoil le uspeli izpeljati še zadnje dejanje prvenstva, regato za medalje. V težkih regatnih pogojih je Lina danes odjadrala za skupno 9. mesto v konkurenci 47 najboljših svetovnih jadralk U19.

V regato za medalje se je Lina Eržen podala s 6. mesta po zaključenih finalnih plovih. Za danes je najprej kazalo slabo, vetra je bilo malo, a so po dolgem čakanju na vodi le uspeli zajadrati.

Igor Eržen: “Zelo težki pogoji v boju za medalje Lini niso prinesli preboja naprej. Na koncu se veselimo devetega mesta, kar je odlično.”

Že včeraj je svoje nastope končal Val Eržen. Komaj 16-letni Val je jadral v močni konkurenci 139 fantov U19 in prvenstvo končal na skupnem 19. mestu, kar je odličen uspeh za tako mladega jadralca.

Igor Eržen zaključuje: “Ponosen sem na doseženo tukaj v Španiji in veselimo se že Brazilije, kjer bomo poskusili pokazati še kaj več.”

Med 8. in 16. decembrom jih tam čaka še mladinsko svetovno prvenstvo pod okriljem World Sailinga.